Chudoba, negramotnost, hlad, nefunkční vláda, nezaměstnanost, nulová zdravotní péče, neexistující infrastruktura…Těmito slovy lidé na Haiti nejčastěji popisují svoji zemi a nejvážnější problémy, kterým musí denně čelit. Kde nefunguje vláda a žádný sociální systém, tam jsou odkázáni sami na sebe, na svou rodinu či lidi kolem sebe – komunitu. Komunita je na Haiti silnou společenskou jednotkou. Lidé ve vesnici se ujímají sirotků, starších, nemocných a postižených, i když i oni sami trpí nedostatkem. Od roku 2005 pracujeme s komunitou v Baie de Henne, která je geograficky izolovaná od zbytku země, a také s lidmi ze slumové oblasti ve městě Gonaives. Haiťané čelí každý den nesnázím nejchudší země západní polokoule, avšak jsou způsoby, kterými jim můžeme pomoci k důstojnému životu či dát příležitost ke změně. 

 
knihaŠkola základ života na Haiti platí dvojnásobně. Neexistují zde kvalitní státní školy, kde by nebyla nutnost platit školné. Chudé děti a sirotci nemají často možnost se vzdělávat. Ve společnosti tak zůstává 50 % lidí, kteří neumí číst ani psát. Příspěvkem na vzdělání můžete děti poslat do škol, otevřít jim dveře do nového života a tak se podílet na změně v jejich vesnici či v celé haitské společnosti. 
CHCI PODPOŘIT


zdravotní péče komunitaZa peníze si zdraví nelze koupit, ale díky drobným financím je možné přispět na prevenci nemocí, které se nejčastěji objevují u dětí a jimž lze předcházet. Nedostatek vitamínů, začervení, průjmy a kožní onemocnění snižují lidem věk dožití na 60 let. Příspěvkem zprostředkujete zdravotnickou péči a léky dětem i seniorům. 
CHCI PODPOŘIT zemědělství komunitaSytý hladovému nevěří. Zkoušeli jste třeba dva nebo tři dny nejíst? Hlad je běžná součást života haitských lidí. Dlouhotrvající vedra, nedostatek vody, špatné zásobování a velká chudoba mají za následek, že lidé musí vystačit s malým množstvím potravin i několik dnů. Pomáháme těm nejzranitelnějším skupinám obyvatel – dětem, seniorům, početným rodinám, sirotkům a hendikepovaným. Pomáhejte s námi! 
CHCI DAROVAT 


střecha komunitaStřecha nad hlavou je symbolem bezpečí a domova.  Lidem v izolovaných oblastech chybí přístup ke kvalitnímu materiálu, ze kterého by si mohli zkonstruovat střechu na svůj dům. Většina střech je postavena z palmového listí, které však lidi neochrání před větrem a silným deštěm. Libovolným příspěvkem přispějete na plechovou střechu, která bude schopna čelit hurikánům a nepřízni počasí.  
CHCI DAROVAT  


voda komunitaBez vody není život. Na Haiti si tuto skutečnost uvědomujete každý den. Pro vodu je nutno chodit k vodnímu zdroji, který je vzdálen i několik hodin cesty. Nedostatek kvalitní vody se projevuje zvláště na zdraví. Přírodní prameny jsou vzdáleny v průměru 2 - 3 hodiny chůze, ženám a dětem tak donáška zabere velkou část dne. Darováním vody darujete život!
CHCI DAROVAT